Úvod

Jak se k nám dostanete?

I když je Dubec malou vesnicí, lze využít vlak, autobus, auto nebo kolo. Zajímavá může být také procházka z rekreačního střediska Sycherák.

Pěšky

Dubec se nachází cca 3 km od vyhlášeného rekreačního střediska Sycherák. Pro návštěvníky Sycheráku se přímo nabízí krásná procházka lesem a kolem rybníka Merenzák, která může být zakončená návštěvou Želví zahrady.

Na kole

Dubcem prochází mezinárodní cyklotrasa č 35 Paříž - Praha. Cyklotrasa je vedena přímo kolem Želví zahrady. Pro cyklisty je připraveno za vstupní bránou prostorné parkoviště pro kola hlídané kamerami.

Autem

Dubec leží na silnici č. 1978 spojující Velké Dvorce s Bělou nad Radbuzou. Tato silnice 3. třídy spojuje silnice 2. třídy č. 605 (Stříbro - Rozvadov) a č. 197 (Železná - Bělá nad Radbuzou). GPS souřadnice Želví zahrady jsou 49.6314167N a 12.7239161E.

Autobusem - zastávka Dubec

Zastávka linkového autobusu je naproti kostela a od zastávky k Želví zahradě je to asi 150 m.

Vlakem

Dubec leží na železniční trase Bor u Tachova - Domažlice. Zastávka Dubec následuje 4 km za zastávkou Borek, pokud pojedete ze směru od Boru u Tachova. Pokud pojedete ze směru od Domažlic, následuje Dubec 2 km za zastávkou Třemešné pod Přimdou. Pro zastavení je nutné použít signalizační tlačítko ve vagónu. Od vlakové zastávky se vydáte směrem ke kostelu a odtud již uvidíte roubenku se Želví zahradou. Od vlakové zastávky k Želví zahradě je to cca 300 m.